Uva Pirata Petit Verdot 2015

Sytá, třešňově červená barva s fialovými okraji. Ve vůni jsou patrné tóny červeného ovoce, jeřabin, karamelu, vanilky a moka. Chuť koresponduje s ovocnou vůní, přičemž jsou zde patrné tóny vanilky a kávy. Víno působí elegantním, plným a celistvým dojmem, který je podpořen dlouhým závěrem.

Pro výrobu tohoto vína bylo použito hroznů odrůdy Petit Verdot ze dvou lokalita D.O.P. Valencia. Různá nadmořská výška a různé klimatické podmínky daly vzniknout vínu, které si bere to nejlepší z obou lokalit. Jedna z lokalit se nachází v nadmořské výšce 830 nad mořem dále od pobřeží. Právě vzdálenost od pobřeží a přítomnost kontinentálního klimatu s velkým kolísáním teplot ve dne a v noci dávají vínu tělo a ovocný charakter. Druhá lokalita je situována v nadmořské výšce 420 metrů a vládne zde středomořské klima s mírnými zimami a vysokými letními teplotami, které zaručují dokonalé vyzrávání hroznů a vyšší cukernatost, která je potřebná pro kvašení vína v sudu.

Sklizeň probíhala ručně s velkým důrazem na výběr pouze vyzrálých a kvalitních hroznů. Následovala macerace za studena, aby se zachovalo co nejvíce z charakteristik odrůdy. Fermentace probíhala v nových francouzských dubových sudech. Kvašení v dubových sudech dalo vínu krásnou strukturu a smetanovou chuť. Během školení bylo použito techniky „battonage“, tedy ležení vína kalech.

Skvěle se hodí k hovězím steakům nebo zvěřině. Dáváte-li přednost sýrům, doporučili bychom alespoň 12 měsíců zralé sýry z kombinace kravského, ovčího a kozího mléka.

Legenda praví, že se pirátský vinař, známý jako Fernando Freire, pustil do riskantního podniku. Vzal nejcennější domorodou francouzskou odrůdu a jal se vyrábět víno pro hrdlořezy z obou stran oceánu. Tak se zrodilo víno Uva Pirata. Víno s charakterem a osobnostní, které si podmaní vaše smysly, ať chcete nebo ne. Vínu od piráta pro piráty se zkrátka nedá vzdorovat.

* Obrázky vín jsou ilustrativní a mohou se lišit. Na požádání Vám rádi potvrdíme vzhled lahve.
Vinař Vicente Gandía
Země původu Španělská vína
Vinařská oblast Valencia
Odrůda Petit Verdot
Obsah alkoholu 13%
Ročník 2015
Teplota 17 °C
Archivace 2-4 roky
Objem 0,75 l
Alergeny Oxid siřičitý

Doporučujeme k

Sýry Hovězí maso Zvěřina Skopové
Uva Pirata Petit Verdot 2015
tip
333,- Kč
ks
Dostupnost: skladem
Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme!