Fino 1902

Víno světlé barvy, ve vůni jsou znatelné kvasinky (flór) a intenzivní tóny sušeného ovoce. Suché víno, které je díky zrání v dubových sudech krásně zakulacené. 

Víno vzniká řízeným kvašením vína Pedro Ximenez z nejlepších vinic oblasti DO Montilla-Moriles. Zraje pod vrstvou kvasinek (tzv. flór) dle systému Solera a Criadera. V amerických dubových sudech ve sto let starém sklepení takto zraje minimálně po dobu 5 let. Víno neni fortifikované, tedy nebyl do něj přidán alkohol.

V párování s jídlem je velmi univerzální - hodí se jak k rybám a mořským plodům, tak i k suši, šunce serrano nebo sýrům.

Sherry je typ vína vyráběný pouze v oblasti DO Jerez, z vybraných odrůd a s daným typem zrání. Toto Fino pochází z Andalusie, konkrétně DO Montilla-Moriles a bylo vyrobeno stejným způsobem jako sherry, nicméně z důvodů jiné DO ho označujeme jako fortifikované víno.

Vinař Cruz Conde
Země původu Španělská vína
Vinařská oblast Montilla-Moriles
Odrůda Pedro Ximénez
Obsah alkoholu 15 %
Zbytkový cukr 1 g/l
Obsah cukru suché
Teplota 6 - 8° C
Objem 0,75 l
Kategorie víno typu sherry
Alergeny Oxid siřičitý

Doporučujeme k

Mořské plody Ryby Sýry Sushi Šunka
Fino 1902
tip
299,- Kč s DPH
Dostupnost: na dotaz
Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme!
EN

Doprava po Praze ZDARMA

Vážení zákazníci,

vzhledem k aktuální situaci máme omezenou otevírací dobu. Pro osobní odběry nás prosím předem kontaktujte. Bez omezení zůstavá doprava na Uloženku nebo Messengerem, stále platí doprava po Praze zdarma pro objednávky nad 250 Kč.

Stále platí možnost nákupu dárkových poukazů - na nákup vín nebo na naší degustaci.

Děkujeme a přejeme hlavně pevné zdraví

zavřít